איך להרכיב תפריט לאירועים פרטיים ועסקיים?

איך להרכיב תפריט לאירועים פרטיים ועסקיים?

הרכבה של תפריט לאירועים פרטיים ועסקיים מתבססת על כמה עקרונות פשוטים אשר קלים ליישום: היכרות עם קהל היעד, השעה שבה האירוע עומד להתרחש, דרישות תזונה מיוחדות ועוד. אז אם אתם מתכוונים לערוך אירוע בקרוב ורוצים לקבל טיפים של מקצוענים ולהרכיב תפריט מושלם - הגעתם למקום הנכון!

התאמת תפריט לסוג האירוע ולקהל היעד

היתרון הכי גדול שלכם כמי שמארגן את האירוע הפרטי או העסקי הוא העובדה שאתם מכירים את קהל היעד שלכם ויכולים להתאים תפריט בעבורו. לכן, במקרה של אירוע עסקי אשר מורכב מקהל בוגר יותר, נוותר על האלכוהול ועל ארוחות כבדות ונתרכז במנות קלות ובפינגר פוד. באירועים פרטיים, דווקא נרשה לעצמינו "להשתולל" יותר ברמת התפריט ולהוסיף לו מנות עם יותר פחמימות. וזאת משום שאולי הקהל שלכם ירצה לקום לרחבת הריקודים או לאטרקציות השונות במהלך הארוחה.

השעה והעונה שבה האירוע עומד להתרחש

 

לשעה שבה האירוע עומד להתרחש יש משמעות רבה על התפריט של אירועים פרטיים ועסקיים כאחד. בעוד שאירועים אשר מתרחשים בבוקר או בעונת החורף, יתבססו על משקאות חמים כדוגמת קפה ורצוי כזה אשר מתבסס על פולי קפה איכותיים של מיטב המותגים. באירועי ערב ניתן להוסיף מנות בשר לתפריט. בנוסף תפריט אשר מתבבסס על מנות בופה יתאימו לאירוע קיץ עסקיים בעלי משתתפים מרובים ויחסכו לכם את הצורך בהגשה. 

תקציב: באירועים עסקיים המוזמנים לא מביאים צ'ק

התקציב אשר עומד לרשותכם להרכבת התפריט מהווה חלק אינטגרלי מהבחירות אשר תרצו לבצע - הן באירועים עסקיים והן באירועים פרטיים. שימו לב שבעבור אירועים עסקיים ניתן למשוך חלק מהתקציב עבור הרבעון הבא (במידה ואין אירועים בלוח הזמנים של החברה), אך באירועים פרטיים אי אפשר לעשות זאת. באירועים פרטיים, לא מעט מהבחירות של התפריט יהיו נוגעות בעובדה שהאורחים שלכם יגיעו עם צ'ק. כך שיש בהחלט הבדל גדול גם בעניין זה.

משך האירוע ואופי המנות המתאימות לו

משך האירוע הוא עוד אלמנט אשר משפיע על קביעת התפריט ואף על הוצאת המנות באירועים פרטיים ועסקיים כאחד. באירועים עסקיים כדוגמת כנסים או ימי כיף אשר מתבססים על יום שלם, חשוב לבנות תפריט אשר מתחיל מקפה איכותי עם פולי קפה איכותיים של מיטב המותגים, ממשיך במנות צהריים קלות ומסתיים במנות בשר בערב. להבדיל, באירוע פרטי אשר בדרך כלל יתקיים בערב, ניתן להתרכז בתפריט אשר כולל בתוכו מספר מנות עיקריות ומפנקות  עבור האורחים.

 

לסיכום: אין ספק שיש הבדל בין אירועים פרטיים ועסקיים אולם בסופו של דבר כולם רוצים ליהנות מאטרקציות כיפיות ואוכל טוב. לפיכך, צריך לבנות תפריט אשר מתחשב באופי האירוע, בלוח הזמנים שלו וגם בסוג המוזמנים. כדי שלמחרת אתם תהיו שם בשביל לקצור את המחמאות. בהצלחה!


ראה קישורים דומים: