​למה חשוב לדעת איזה לבוש מתאים לכול אירוע


האם יצא לכם פעם להגיע לאירוע, והבנתם שאתם לבושים בבגדים שלא מתאימים לאווירה? אם אתם לבושים בצורה שלא מתאימה לאירוע, זה יכול להיות מביך גם עבורכם, וגם עבור האחרים.

לבוש ראוי – למה זה חשוב?

יש חשיבות רבה לידיעה כיצד להתלבש לאירוע אליו אתם מוזמנים. אולי זה לא בדיוק חשוב אם תענדי שתי טבעות זהב עדינות או שרשרת זהב דקיקה, אבל ברור שאת לא רוצה להופיע בשמלת ערב מפוארת לאירוע נחמד שהמוקד שלו הוא מתנפחים או פעילויות מאתגרות אחרות בטבע. או להיפך, להופיע במכנסיים קצרים לחתונה.
הפרת קוד הלבוש יכולה להשפיע על רמת ההנאה שלך מהאירוע אליו את מגיעה. לדוגמה, אם את מגיעה בסנדלים ובטי-שרט לארוחת ערב רשמית וחגיגית, כל העיניים ינעצו בך, ולאו דווקא מהסיבות הנכונות.

לבוש מתאים לאירוע – נרמז בהזמנה

ברוב האירועים, מה שאתם אמורים ללבוש יהיה ברור למדי. במקרים רבים הרמזים נמצאים בסגנון ההזמנה לאירוע. הזמנה מעוצבת בסגנון קליל ולא רשמי, לא תשאיר מקום לטעויות, במיוחד כשבתוך ההזמנה יהיה רשום שהאירוע אמור להתקיים על שפת הים או בחאן מדברי כלשהו.
הזמנה פורמלית יותר, מסגירה גם היא את האווירה הרשמית והרצינית של האירוע, ובוודאי יצוין בה שמקום האירוע מתקיים באולם מפואר או במסעדת יוקרה.
ואם בכול זאת ההזמנה לא לגמרי ברורה, עדיף להרים טלפון ולשאול, מאשר לפספס את קוד הלבוש ולהגיע בבגד ממש לא מתאים לאווירת האירוע.

ובכל זאת, מה ללבוש לאירוע?

לפעמים, כשאתם שואלים מהו קוד הלבוש המתאים לאירוע, יתכן שתקבלו תשובות כמו: ״עסקי רשמי״ או ״ארוחת ערב סתמית״. מה אפשר ללמוד מזה?
עדיין לא תהיי בטוחה מה את אמורה ללבוש. אולי ארוחת הערב כוללת קריוקי חופשי ולא מצריכה לבוש מפואר מדי? ואולי לא. אז אם אתם עדיין לא בטוחים כיצד מצפים מכם להתלבש, הנה כמה הסברים וטיפים מועילים לכול סגנון לבוש:
  • לבוש מזדמן – קז׳ואל (Casual)
לבוש מזדמן יכול להיות כל דבר, החל ממכנסיים קצרים וחולצת טריקו, ועד למכנסי חאקי, חולצה וסוודר מסורתי. תצטרכו לברר מספר דברים לפני שתחליטו מה ללבוש. למשל, האם האירוע מתקיים באולם, או בחוץ וכולל תחרויות היתוליות שמרימות את האדרנלין? ומה אחרים עומדים ללבוש?
  • סתם יום של חול
מה שהייתם לובשים לאירוע בעבודה, אמור להיות שונה ממה שתלבשו במפגש חברים בערב שבת. זכרו שבעבודה אתם עלולים להיתקל במנהלים בכירים שיקבעו את עתידכם בחברה.
  • אירוע עסקי מזדמן
אירוע עסקי צריך תמיד לפגוש אתכם כשאתם נראים מסודרים ומושכים. הימנעו מלהופיע בבגד שמתאים יותר למסיבה בבר. לעולם אל תלבשו בגדים צמודים מדי או רפויים מדי. התאמה טובה, תאפשר לשמור על סגנון מתאים.
  • אירוע עסקי רשמי
כשאתם מוזמנים לאירוע עסקי רשמי, אתם חייבים להיות לבושים היטב. לעולם לא בבגד נוצץ מדי או בבגד שנראה זול מדי. חליפה עסקית לא צריכה לעלות הון כדי להיראות יקרה. אם אתם לא בטוחים אילו נעליים מתאימות – נשים יכולות לנעול זוג נעליים ניטרליות, שטוחות או עם עקב נמוך. גברים אמורים לנעול נעלי עור כהות.
  • אירוע פורמלי למחצה
בין אם זו מסיבת קוקטייל, מסיבת ריקודים, או אירוע אחר שנערך באווירה פורמלית למחצה, שמלת סאטן מבד נוצץ יכולה להתאים. גברים אמורים ללבוש חליפה. השמלה השחורה הקטנה, שכול אישה מחזיקה בארון, מתאימה לאירוע חצי פורמלי.
  • אירוע ערב רשמי
זה הזמן לנשים, ללבוש את שמלת הערב הארוכה ולגברים את הטוקסידו או את החליפה הכהה.

ראה קישורים דומים: